1. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich), 8:3o, 10:oo (transmitowana) oraz 12:oo (transmitowana; zmiana tajemnic różańcowych róż męskich). Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 16:oo nabożeństwo majowe (transmitowane) a następnie Msza św.
 2. W ciągu tygodnia codziennie o godz. 18:oo Msza św. i nabożeństwo majowe (transmitowane). Zapraszamy do udziału.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  — w poniedziałek: uroczystość NMP Królowej Polski (Msze św. o godz. 7:oo, 9:oo, 11:oo oraz o godz. 17:oo z nabożeństwem majowym)
  — we wtorek: wspomnienie św. Floriana męczennika
  — w czwartek: święto św. Filipa i Jakuba apostołów
  — w sobotę: święto św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Diecezji
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek maja. Możliwość spowiedzi w środę (dla dzieci) od godz. 17:oo, czwartek (dla młodzieży) od godz. 17:oo oraz piątek (dla dorosłych) od godz. 16:oo.
 5. W czwartek Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwy o powołania o godz. 18:oo.
 6. W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6:3o oraz o godz. 17:oo z nabożeństwem majowym, po którym Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do prywatnej adoracji. O godz. 18:45 odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 19:oo Msza św. z nauką dla młodzieży.
 7. W sobotę od godz. 8:oo odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: (jeden kapłan). Trzeba zgłaszać chorych w zakrystii.
 8. Kustosz sanktuarium MB Bolesnej ks. Krzysztof Klimczak (były proboszcz w Gosprzydowej w naszym Dekanacie) zwrócił się do naszej Parafii z prośbą o wsparcie budowy nowego kościoła w Czarnym Potoku. W przyszłą niedzielę wygłosi on kazania podczas wszystkich Mszy św. a składka zostanie przekazana na ten cel.
 9. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w Jasieniu we wtorek 18 maja o godz. 17:oo.