1. I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem duszpasterskim „W mocy Bożego Ducha”. Dzisiaj Msze św. o godz. 7:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich), 8:3o, 10:oo i 12:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż męskich). Po południu o godz. 16:oo Msza św. połączona z nieszporami. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przez cały Adwent Msze św. roratnie o godz. 6:3o. Na codzienne Msze św. o godz. 17:oo zapraszamy dzieci z lampionami. W dniu jutrzejszym po Mszy św. otrzymają one plansze adwentowe.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
— w poniedziałek: św. Franciszka Ksawerego kapłana
— w piątek: św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
— w sobotę: uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (Msze św. będą sprawowane o godz. 07:oo, 09:oo, 11:oo i 17:oo; starajmy się wszyscy uczestniczyć tego dnia w Eucharystii, by uczcić Matkę Zbawiciela)

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek grudnia. Możliwość spowiedzi w środę (dla dzieci), czwartek (dla młodzieży) i piątek (dla dorosłych) – od godz. 16:oo.

5. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17:oo. Po niej rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy do miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Adorację zakończymy śpiewem Litanii do Najświętszego Serca P. Jezusa, po którym zostanie odprawiona Msza św. z nauką dla młodzieży (o godz. 19:oo). Składka w pierwszy piątek (podczas wszystkich Mszy św.) jest przeznaczona na cele misyjne Kościoła. Nie będzie wyjazdu do chorych; w tym miesiącu odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w dniu parafialnej spowiedzi adwentowej, która jest zaplanowana na środę 19 grudnia.

6. W środę po wieczornej Mszy św. na spotkanie w Domu Parafialnym zapraszamy członków P.O. Akcji Katolickiej. W środę także odbędzie się próba chóru.

7. W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów kl. III gimnazjum oraz kl. VIII szkoły podstawowej.

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. (o godz. 18:oo) w Domu Parafialnym „Spotkanie ze św. Mikołajem”. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy serdecznie do wsparcia tego dzieła.

10. Przez cały Adwent w zakrystii można nabywać świec Caritas, które zapalimy na wigilijnym stole. Dochód z ofiar składanych przy ich nabyciu jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Prosimy też, by w okresie Adwentu do 15 grudnia w sklepach na terenie naszej Parafii wystawione były kosze, do których będzie można składać dary świąteczne dla najbiedniejszych. Przez ten czas kosz na dary będzie także w kościele wraz z puszką, do której można składać ofiary na pomoc dla najbiedniejszych (na ołtarzu bocznym, przy obrazie św. Antoniego).

11. W grudniu uroczysty chrzest będzie w święto św. Szczepana (wtorek 26 XII) podczas Mszy św. o godz. 12:oo.

P. Organista w czasie adwentu będzie roznosił opłatki
W tym tygodniu:
poniedziałek: ul. Wiśnicka; ul. Floriańska; ul Górna
wtorek: ul. Zielna ul. Nowy Świat i domy przy cmentarzu
środa: tzw. Górka: ul. Strażacka i kilkanaście domów z ul. ks. Mazurkiewicza numery nieparzyste
— czwartek: ul. Wiśniowa, ul. Sądecka
— piątek: ul. Kasztanowa; ul. ks. Mazurkiewicza (numery nieparzyste od Domu Dziecka po sklep)