1. Msze św. o godz. 7:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich), 8:3o, 10:oo, 12:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż męskich) i 16:oo.

2. Dzisiaj w naszej Parafii ostatni dzień nabożeństwa 40godzinnego – adoracji wynagradzającej za grzechy. Prządek nabożeństwa będzie następujący: do południa wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. i adoracja wspólna, następnie Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony dla adoracji prywatnej do rozpoczęcia kolejnej Mszy św., przed sumą różaniec śpiewany;
— od godz. 13:oo zapraszamy mieszkańców ulic: Floriańska, Górna, M. Konopnickiej, Kasprowicza, Torowa, Kamionka (prowadzą zelatorzy różańca)
— od godz. 14:oo adorację poprowadzi P.O. Akcji Katolickiej
— od 15:oo półgodzinna adoracja dla dzieci szkolnych prowadzona przez uczniów klas 5 – 7; prosimy także o obecność kandydatów do sakramentu bierzmowania (kl. VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum)
— o godz. 15:3o nieszpory eucharystyczne

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Głównym jego motywem jest wynagradzanie za grzechy, przebłaganie za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach. Zachęcamy też do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

4. Jutro na plebanii o godz. 18:oo spotkanie grup parafialnych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy
— w poniedziałek: święto św. Kazimierza królewicza

6. 6 marca rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przypada wtedy Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem – symbolem podjęcia pokuty za grzechy – będą sprawowane o godz. 6:3o, 10:3o, 17:oo i 19:oo. Składka na tacę zbierana w tym dniu jest przeznaczona na dzieła dobroczynne naszej diecezji. W Środę Popielcową wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, a od 18. Do 60. roku życia obowiązuje także post ścisły (trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do sytości). Tego dnia rozpoczyna się także okres Komunii Wielkanocnej, który zakończy się w niedzielę Najświętszej Trójcy (16 czerwca).

7. We wszystkie piątki Wielkiego Postu (począwszy od najbliższego) o godz. 17:oo nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie także w piątki o godz. 19:oo. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie we środy o godz. 16:3o (od przyszłego tygodnia).

8. W niedziele Wielkiego Postu do południa Msze św. według zwykłego porządku. Po południu o godz. 15:3o Droga Krzyżowa, o godz. 16:oo nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a po jego zakończeniu Msza św. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej.

9. W piątek po nabożeństwie wieczornym odbędzie się próba chóru.

10. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Dzieło pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i dobroczynnych w około stu krajach świata. Dlatego zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

11. Od dnia jutrzejszego poza parafią będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za † Józefa Pawełka.