1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Msze św. o godz. 7:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich), 8:3o, 10:oo (I Komunia św.) i 12:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż męskich). Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:oo nabożeństwo majowe i po nim Msza św. Po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 17:oo) na spotkanie na plebanii zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej i zespołu synodalnego. Bardzo prosimy o obecność. Dzisiaj Parafia w Uszwi obchodzi uroczystość odpustową ku czci św. Floriana – suma o godz. 11:oo.

2. W ciągu tygodnia w kościele o godz. 18:oo Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i nabożeństwo majowe. Zapraszamy do udziału.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
— w poniedziałek: święto św. Filipa i Jakuba apostołów
— w środę: uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Diecezji

4. Trwa tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława w Szczepanowie. Zapraszamy naszych Parafian w piątek 10 maja na nabożeństwo majowe o godz. 17:3o i Mszę św. o godz. 18:oo. Zachęcamy do pielgrzymowania. Także dzieci pierwszokomunijne udadzą się tam w ramach białego tygodnia (dojazd własny).

5. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Marek od godz. 8:oo, ks. Piotr od godz. 14:oo.

6. W piątek po wieczornym nabożeństwie odbędzie się próba chóru.

7. W sobotę o godz. 19:oo zapraszamy na Mszę św. w kaplicy M.B. Fatimskiej przy ul. Kasztanowej. Będzie to zakończenie białego tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy także wszystkich okolicznych mieszkańców do udziału w tej modlitwie.

8. Za tydzień obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:oo uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z uroczystością uczestniczyły we Mszy św. o innej porze.

10. W zakrystii można dokonywać wpłat na utrzymanie czystości w kościele. W tym miesiącu prosimy o to mieszkańców ulic: ks. Mazurkiewicza, Nowy Świat oraz Sądecka.