1. Msze św. są sprawowane o godz. 7:oo, (zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich) 9:oo, 11:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż męskich) oraz o godz. 16:oo (połączona z nieszporami) Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś dzień odpustu ku czci św. Prokopa w Jadownikach – suma o godz. 11:oo.
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,
  • we czwartek: święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
  • w piątek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  • w sobotę: wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.
  1. W środę Msza św. i nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18:oo. W piątek Msza św. i modlitwy do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:oo.
  2. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. W kancelarii parafialnej przez cały lipiec można zapisać się na 42. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy organizowaną w dniach 17–25 sierpnia. Od 01 lipca można się też zapisywać się przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny do 14 roku życia włącznie płaci 75,00 zł resztę dopłaca Caritas. Do 16-go roku życia uczestnik musi mieć wyznaczonego, pełnoletniego opiekuna – jest to warunek ubezpieczyciela. Osoby niepełnoletnie muszą w pierwszym dniu pielgrzymki złożyć u przewodnika grupy pisemną zgodę rodzica (opiekuna prawnego) na pielgrzymowanie na Jasną Górę (formularz zgody będzie można pobrać ze strony parafii św. Jakuba). Tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować zapraszamy do duchowej łączności z Pielgrzymami i wpisania się na listę Duchowych Pielgrzymów. Spotkanie przed pielgrzymką będzie 12.08.2024 r. o godz. 18:oo w Auli Chrystusa Króla przy kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku.