1. Dzisiaj Msze św. są sprawowane o godz. 7:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich), 9:oo; 11:oo (zmiana tajemnic różańcowych róż męskich) oraz o godz. 16:oo Msza św. połączona z nieszporami. Po każdej Mszy św. będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Dzisiaj przypada dzień odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego w Okocimiu – suma o godz. 11:oo.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  — w poniedziałek: wspomnienie św. Dominika kapłana
  — we wtorek: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  — w środę: święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika
  — w czwartek: wspomnienie św. Klary dziewicy
 3. Trwa nowenna przed uroczystością Wniebowzięcia NMP, sprawujemy ją codziennie po Mszy św. porannej. Ponadto w środę zapraszamy na Mszę św. i nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:oo; w piątek na Mszę św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:oo.
 4. W piątek po nabożeństwie wieczornym odbędzie się próba chóru.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie spotkanie LSO w celu przygotowania uroczystości odpustowej. Prosimy wszystkich ministrantów i lektorów o obecność.
 6. Spowiedź przed odpustem parafialnym będzie w najbliższą sobotę od godz. 16:oo do 18:oo. Po zakończeniu spowiedzi o godz. 18:oo będzie sprawowana Msza św. Zachęcamy wszystkich, by przystąpili do Sakramentu Pojednania i dzień odpustu mogli przeżyć w stanie łaski uświęcającej.
 7. Przypominamy i serdecznie prosimy mieszkańców ul. ks. Mazurkiewicza numery nieparzyste i ul. Strażackiej by zadbali o przygotowanie i wystrój świątyni oraz otoczenia na naszą uroczystość odpustową. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższy czwartek od godz. 16:oo. Przygotujmy także wszystkie feretrony i chorągwie oraz baldachim na procesję w dzień odpustu. Zwracamy się też z prośbą o udział w procesji dzieci w strojach pierwszokomunijnych, a także małych dzieci sypiących kwiaty.
 8. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada w poniedziałek po przyszłej niedzieli. Msze św. w dzień odpustu będą sprawowane o godz. 7:oo, 9:oo; o godz. 11:oo uroczysta suma z procesją i poświęceniem ziół i wieńców żniwnych (można je składać przy krzyżu na zewnątrz kościoła); o godz. 16:oo nabożeństwo różańcowe; po zakończeniu nabożeństwa Msza św.
 9. W poniedziałek 8 sierpnia o godz. 18:30 w dolnym kościele św. Jakuba Apostoła w Brzesku odbędzie się spotkanie grupy 8 św. Stanisława przed 40 PPT na Jasną Górę. W czasie spotkania będzie jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę, a także uregulować opłaty. Zostaną też podane szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego pielgrzymowania.