1. Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Msze św. o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 12:oo. O godz. 16:oo nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z koronką (można zyskać odpust zupełny) oraz Msza św. Dzisiaj Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku obchodzi dzień odpustu – uroczysta suma o godz. 11:3o.

2. Naszą modlitwą obejmujemy dzisiaj Caritas i jej dzieło oraz wszystkich wolontariuszy – zwłaszcza z naszej Parafii. W Niedzielę Miłosierdzia w polskich kościołach jest przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących. Kto zechce włączyć się w to dzieło także przy naszym kościele może złożyć ofiarę.

3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

4. W tym miesiącu (26.04) uczniowie kl. III gimnazjum przystąpią do sakramentu bierzmowania. Przez trzy kolejne wtorki zapraszamy ich na Mszę św. z katechezą przygotowującą bezpośrednio do tego wydarzenia. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 18:oo.

5. W środę o godz. 18:oo Msza św. i nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na to nabożeństwo uczniów kl. VII.

6. W piątek o godz. 18:oo Msza św. i modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę o godz. 10:oo w Parafii pw. Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku odbędzie się spotkanie wszystkich zespołów synodalnych z naszego Dekanatu. Bardzo prosimy członków naszego parafialnego zespołu synodalnego (Rada Parafialna, szafarze nadzwyczajni Najświętszego Sakramentu, przedstawiciele grup parafialnych) o uczestnictwo w tym spotkaniu.

8. Za tydzień w naszym kraju obchodzimy Niedzielę Biblijną.

9. W przyszłą niedzielę na zakończenie obchodu Tygodnia Miłosierdzia w naszej Parafii „Spotkanie Seniorów” przygotowane przez P.O. Akcji Katolickiej. Rozpocznie się ono w kościele Mszą św. o godz. 16:oo; po jej zakończeniu wspólne spotkanie w sali Domu Parafialnego. Podczas spotkania program artystyczny w wykonaniu uczniów kl. IV szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Szanownych Seniorów naszej Parafii do udziału w tym spotkaniu.