1. Msze św. godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo i 12:oo. O godz. 16:oo nabożeństwo czerwcowe a następnie Msza św.

2. Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:3o, 10:3o, 17:oo (z nabożeństwem czerwcowym) oraz 19:oo. Jutro także dzień odpustu w Parafii Matki Kościoła w Brzesku; uroczysta Msza św. o godz. 18:oo.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy ponadto:
— we wtorek: wspomnienie św. Barnaby apostoła
— w środę: wspomnienie bł. Romana Sitki i towarzyszy męczenników
— w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
— w piątek: wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika

4. W ciągu tygodnia codziennie o godz. 18:oo Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do udziału.

5. W środę o godz. 18:oo przy krzyżu misyjnym na ul. Wiedeńskiej (Bugaj) odbędzie się spotkanie P.O. Akcji Katolickiej. Zapraszamy serdecznie wszystkich członków.

6. W piątek po nabożeństwie wieczornym odbędzie się próba chóru.

7. W najbliższą sobotę (15 czerwca) po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 19:oo) na spotkanie na plebanii zapraszamy członków Rady Parafialnej i zespołu synodalnego.

8. Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Składka za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby parafialne. Jest to także dzień odpustu w Okocimiu – suma o godz. 11:oo.

9. W niedzielę 16 czerwca przypada też Diecezjalne Święto Rodziny. Wspólne świętowanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11:oo. Później odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny. Organizowany jest autokar dla przedstawicieli parafii dekanatu Brzeskiego. Wyjazd od kościoła św. Jakuba w Brzesku o godz. 8:45, następnie z Gnojnika o godz. 9:oo. Wyjazd powrotny ze Starego Sącza ok. godz. 15:oo – 16:oo. Dla naszej Parafii jest przeznaczonych 5 miejsc. Zachęcamy do udziału. Zgłosić się można do najbliższej środy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (czwartek 20 czerwca). W tym dniu przejdziemy z procesją eucharystyczną ul. ks. Mazurkiewicza (trasa jak w minionych latach). Uprzejmie prosimy gospodarzy miejsc, w których ustawiamy ołtarze o ich przyjęcie. Bardzo prosimy także, aby samym przygotowaniem ołtarzy (w miejscach, jak w ubiegłym roku) zajęli się:
— I ołtarz – strażacy OSP
— II ołtarz – młodzież
— III ołtarz – grupa modlitewna św. O. Pio
— IV ołtarz – P.O. Akcji Katolickiej
Przygotujmy też chorągwie i feretrony do procesji.