1. Msze św. o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo; o godz. 12:oo poświęcenie palm przy Domu Parafialnym i procesja do kościoła a następnie Msza św. O godz. 15:3o Droga Krzyżowa (prowadzi grupa św. P.O. Caritas); o godz. 16:oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele parafialne.

2. Dzisiaj o godz. 19:oo w kościele Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszej młodzieży. Zapraszamy.

3. W środę o godz. 18:oo Msza św. i nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w Wielki Piątek o godz. 10:oo (nie będzie tego nabożeństwa w środę).

4. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. O godz. 6:oo odśpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. Rano nie będzie Mszy św. O godz. 18:oo Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (ciemnicy). Adoracja w ciszy będzie trwała do godz. 22:oo.

5. Wielki Piątek to pamiątka krwawej ofiary Jezusa Chrystusa na krzyżu – dzień ścisłego postu i abstynencji (nie ma żadnej dyspensy). Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy św. Prosimy serdecznie o przyozdobienie na ten dzień krzyży misyjnych i przydrożnych. W Wielki Piątek nasza świątynia parafialna będzie otwarta od godz. 6:oo (odśpiewamy wtedy Godzinki o Męce Pańskiej) dla prywatnej i wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 10:oo będzie Droga Krzyżowa dla dzieci oraz tych osób, które nie będą mogły uczestniczyć w liturgii wieczornej. O godz. 17:15 Droga Krzyżowa, a po niej o godz. 18:oo ceremonie Wielkiego Piątku z adoracją krzyża i Komunią św. Na zakończenie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale (wszystkie 3 części) i do północy będziemy trwali na modlitwie.

6. W Wielką Sobotę gromadzimy się przy Grobie Bożym na adoracjach prywatnych i wspólnych. Kościół będzie w tym dniu otwarty od godz. 7:3o – odśpiewamy wtedy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 8:oo do 12:oo oraz o 14:oo. Adoracja będzie odbywać się według programu. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19:oo. Zachęcamy do zachowania w tym dniu zwyczajowego postu.

7. W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6:oo – (prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów) a następnie Msza św. Kolejne Msze św. będą celebrowane jak w każdą niedzielę (o godz. 8:3o, 10:oo, 12:oo i 16:oo).

8. W Poniedziałek Wielkanocny uroczysty chrzest podczas Mszy św. o godz. 12:oo. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 16:oo.

9. P.O. Akcji Katolickiej zaprasza na przedświąteczny kiermasz ciasta. Będą to wypieki domowe według tradycyjnych przepisów. Odbędzie się on w najbliższą środę (17 kwietnia) od godz. 17:oo i zakończy po nabożeństwie wieczornym.

10. Z inicjatywy Prezydenta RP z początkiem tego roku każdy może skorzystać z darmowej profesjonalnej porady prawnej. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.