1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kazania głosi dyrektor naszego radia diecezjalnego ks. Jan Bartoszek. Przy kościele odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na funkcjonowanie radia. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo i 12:oo (uroczystość 25lecia naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej); o godz. 16:oo Msza św. połączona z nieszporami.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  — w poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski
  — w środę: wspomnienie św. męczenników koreańskich
  — w czwartek: święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty
  — w sobotę: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny kapłana
 3. W środę na Mszę św. i nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:oo zapraszamy uczniów kl. III wraz z rodzicami (po nabożeństwie spotkanie organizacyjne); w piątek Msza św. i modlitwy do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:oo.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkania stanowe: o godz. 8:3o Msza św. dla młodzieży, o godz. 10:oo – dla dzieci. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele parafialne. Po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 17:oo) na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Prosimy wszystkich członków o obecność.
 5. Ks. Dariusz zaprasza dorosłych i młodzież z talentem wokalnym lub instrumentalnym w celu utworzenia grupy muzycznej do okolicznościowych wydarzeń i uroczystości. Spotkanie organizacyjne będzie w czwartek o godz. 18:oo.
 6. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do udziału w 42. Diecezjalnej Pielgrzymce w intencji trzeźwości do Szczepanowa. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 23 września (apel maryjny i czuwanie modlitewne o godz. 21:oo) i 24 września (nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 10:15; Msza św. o godz. 11:oo). Program znajduje się na afiszu w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.
 7. Kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii organizowany przez Diecezjalną Komisję Liturgiczną odbędzie się w sobotę 18 listopada br. w WSD w Tarnowie. Zapisu (do 13 listopada włącznie) można dokonać elektronicznie przez stronę www.kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl
 8. Zarząd klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku w dniu 21 września 2023 roku organizuje zbiórkę krwi, która odbędzie się na terenie strzelnicy przy ul. Szczepanowskiej 53 w godzinach od 9:oo do 13:oo.