W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, stosując się do rozporządzeń organów państwowych przypominamy, że w tej wyjątkowej sytuacji, podczas każdej Mszy św. na zewnątrz i wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób (łącznie z celebransem i służbą kościelną). Prosimy wszystkich o korzystanie z dyspensy ks. Biskupa Tarnowskiego.

Zgodnie z zaleceniami KEP, Ciało Pańskie możemy przyjmować na rękę. Ten, kto w taki sposób pragnie przyjąć Komunię św. powinien zadbać o to, by jego dłonie były czyste i pozbawione rękawiczek. Podchodząc do Komunii połóżmy na otwartej prawej dłoni otwartą lewą dłoń i tak obie wyciągnijmy w kierunku kapłana. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego wypowiadamy słowo „Amen”, a następnie spożywamy Je pozostając przed kapłanem. Dopiero po spożyciu Ciała Pańskiego możemy powrócić na swoje miejsce. Komunię św. podamy w pierwszej kolejności wszystkim przyjmującym ją na rękę, a dopiero następnie udzielimy jej wszystkim pragnącym przyjąć ją w sposób tradycyjny.

1. Dzisiaj Msze św. sprawujemy o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 12:oo i 16:oo. Po każdej Mszy św. będziemy śpiewać suplikacje prosząc P. Boga o ustanie epidemii. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej ani Gorzkich Żali. Celebracja o godz. 10:oo i o godz. 12:oo będzie transmitowana na profilu facebookowym naszej Parafii; można do niej dołączyć także poprzez stronę internetową naszej Parafii, odświeżając ją w momencie rozpoczęcia transmisji.

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia.

3. W ciągu tygodnia Msza św. będzie sprawowane codziennie o godz. 6:3o; w środę i piątek także o godz. 17:oo. Nie odprawiamy żadnych innych nabożeństw. Można w nich uczestniczyć poprzez środki masowego przekazu.

4. Codziennie o godz. 20:3o osoby duchowne z naszej Parafii odmawiają modlitwę różańcową o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Jest ona transmitowana na parafialnym profilu facebookowym. Zachęcamy do duchowej łączności. Można także włączyć się w tę modlitwę przesyłając nagrania odmawianych dziesiątków poprzez WhatsApp na nr +48 505 394 462.

5. Kancelaria parafialna będzie nieczynna aż do odwołania. Kapłani pozostają przy swoich obowiązkach – w razie potrzeby prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 693 783 222).

6. W przyszłą niedzielę jest planowane (w zależności od sytuacji) spotkanie Rady Parafialnej (o godz. 17:oo na plebanii). Potwierdzenie lub odwołanie tego spotkania podamy w ogłoszeniach za tydzień.

7. W związku ze stanem epidemii w naszym kraju prawdopodobne staje się, że nie będzie możliwe zorganizowanie spowiedzi przedświątecznej w tradycyjny sposób. Dlatego przypominamy, że okres Komunii św. wielkanocnej trwa już od Środy Popielcowej i zakończy się w niedzielę Najświętszej Trójcy (7 czerwca). Dla wszystkich, którzy chcieliby się wyspowiadać jesteśmy dostępni w konfesjonałach codziennie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. (rano i wieczorem). Można w tym czasie przystępować do spowiedzi pamiętając, że na zewnątrz (plac kościelny) i wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób (łącznie z kapłanami i służbą kościelną). Jeśli zajdzie taka potrzeba czas naszego dyżuru w konfesjonale zostanie rozszerzony.

8. Przypominamy o potrzebie pozostawania w domach i ograniczenia wychodzenia na zewnątrz. W tym trudnym okresie pamiętajmy o osobach w podeszłym wieku i samotnych. Zachęcany do sąsiedzkiej pomocy wszystkim potrzebującym. Łączmy się też w tym czasie duchowo z Kościołem korzystając ze środków masowego przekazu i prośmy P. Boga o zmiłowanie i siłę do przetrwania tego kryzysu.