1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:oo, 8:3o (dla młodzieży), 10:oo (dla dzieci z obrzędem przyjęcia nowych ministrantów) i 12:oo; po południu o godz. 16:oo nabożeństwo majowe i Msza św.
 2. Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:3o, 10:3o, 17:oo (z nabożeństwem majowym) oraz 19:oo. Jutro także dzień odpustu w Parafii Matki Kościoła w Brzesku; uroczysta Msza św. o godz. 18:oo.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy ponadto:
  — w środę: święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
  — w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  — w sobotę: wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników z Ugandy
 4. W ciągu tygodnia codziennie o godz. 18:oo Msza św. i nabożeństwo majowe (do środy) oraz czerwcowe (od czwartku). Zachęcamy do udziału.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. Możliwość spowiedzi w środę (dla dzieci) i czwartek (dla młodzieży) – od godz.17:oo oraz w piątek (dla dorosłych) – od godz. 16:oo.
 6. W czwartek Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele o godz. 18:oo.
 7. W piątek Msza św. wotywna i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6:3o. O godz. 17:oo Msza św. i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Następnie Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do adoracji prywatnej. O godz. 18:45 odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 19:oo Msza św. z katechezą dla młodzieży. Zapraszamy na to nabożeństwo uczniów VII kl. W pierwszy piątek modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła i zbieramy składkę na potrzeby misji.
 8. W sobotę o godz. 6:3o Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP; o godz. 17:15 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez grupę modlitewną św. O. Pio, o godz. 18:oo Msza św. z kazaniem.
 9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8:oo, ks. Dariusz w piątek od godz. 13:oo.
 10. W środę po nabożeństwie wieczornym odbędzie się próba chóru.
 11. Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Jest to też dzień odpustu w Okocimiu – suma o godz. 11:oo.
 12. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (czwartek 8 czerwca). W tym dniu przejdziemy z procesją eucharystyczną ul. ks. Mazurkiewicza (trasa jak w minionych latach, szczegóły podamy za tydzień). Uprzejmie prosimy gospodarzy miejsc, w których ustawiamy ołtarze o ich przyjęcie. Bardzo prosimy także, aby samym przygotowaniem ołtarzy zajęli się:
  — I ołtarz – strażacy OSP
  — II ołtarz – młodzież
  — III ołtarz – chór parafialny
  — IV ołtarz – P.O. Akcji Katolickiej
  Przygotujmy też chorągwie i feretrony do procesji.
 13. P.O. Akcji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 17 czerwca; koszt przejazdu to 65 zł od osoby. Zapisów i wpłat można dokonywać w zakrystii (konieczne jest podanie numeru PESEL).
 14. W zakrystii (według zeszytu) można dokonywać wpłat na utrzymanie czystości w kościele. W czerwcu prosimy o to mieszkańców ulic: Strażacka, Torowa, Warszawska.