1. W naszym kościele Msze św. są dzisiaj sprawowane o godz. 7:oo, 9:oo i 11:oo; po południu o godz. 16:oo nabożeństwo czerwcowe (zakończenie) i następnie Msza św.
    – we wtorek: święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej,
    – w środę: święto św. Tomasza apostoła,
    – w sobotę: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. Możliwość spowiedzi w środę (dla dzieci), w czwartek (dla młodzieży) oraz w piątek (dla dorosłych) – od godz. 17:oo. W czwartek Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwy o powołania o godz. 18:oo. W piątek Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6:3o i 18:oo. Składka w tym dniu jest przeznaczona na dzieło misyjne Kościoła. Wyjazd do chorych będzie w piątek od godz. 8:oo (jeden kapłan). W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 6:3o; o godz. 17:15 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez grupę modlitewną św. O. Pio, następnie Msza św.
  4. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Za tydzień w niedzielę o g. 11.00 suma odpustowa ku czci św. Prokopa Opata w Jadownikach.
  6. W lipcu w sprawach kancelaryjnych należy zwracać się do ks. Dariusza.
  7. W dniach od 29 czerwca do 7 lipca 2024 r. sanktuarium NMP w Tuchowie obchodzi uroczystości odpustowe. Dokładny plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do zainteresowania i uczestnictwa w tym wydarzeniu.
  8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia w dniach 24 i 25 września. Koszt wyjazdu wynosi 340 zł. W cenie zagwarantowany jest jeden nocleg, obiad w dniu przyjazdu oraz śniadanie na drugi dzień. W drodze do Lichenia planowany jest przystanek w Kaliszu, a w drodze powrotnej w Gidlach.
  9. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone będą: w lipcu w naszej kancelarii parafialnej, a w sierpniu w parafii św. Jakuba w Brzesku. Od 01 lipca można się też zapisać przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu 100,00zł. Każde dziecko z rodziny do 14 roku życia włącznie płaci 75,00 zł resztę dopłaca Caritas. Do 16-go roku życia uczestnik musi mieć wyznaczonego, pełnoletniego opiekuna – jest to warunek ubezpieczyciela. Osoby niepełnoletnie muszą w pierwszym dniu pielgrzymki złożyć u przewodnika grupy pisemną zgodę rodzica (opiekuna prawnego) na pielgrzymowanie na Jasną Górę (formularz zgody będzie można pobrać ze strony parafii św. Jakuba). Tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować zapraszamy do duchowej łączności z Pielgrzymami i wpisania się na listę Duchowych Pielgrzymów. Spotkanie przed pielgrzymką będzie 12.08.2024 r. o godz. 18:oo w Auli Chrystusa Króla przy kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku.