1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Do południa Msze św. o godz. 7:oo, 8:3o; 10:oo i 12:oo. Po południu o godz. 16:oo Msza św. połączona z nieszporami.

2. Jutro ostatni dzień 2018 r. Nabożeństwo na zakończenie roku będziemy sprawować o godz. 17:oo. Zapraszamy na nie wszystkich P.T. Parafian, by podziękować P. Bogu za łaski otrzymane w tym czasie. Będziemy także prosić o darowanie wszelkich win oraz o błogosławieństwo na kolejny rok.

3. We wtorek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Jest to światowy dzień modlitw o pokój. Msze św. będą w tym dniu sprawowane według niedzielnego porządku. Pamiętajmy, że jest to święto obowiązujące.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota stycznia. Pamiętajmy o Komunii św. wynagradzającej. Możliwość spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 16:3o.

5. W środę na nabożeństwo wieczorne zapraszamy uczniów kl. III gimnazjum oraz kl.VIII szkoły podstawowej.

6. W czwartek Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwy o powołania o godz. 17:oo.

7. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6:3o. O godz. 17:oo Msza św. i modlitwy do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja prywatna. Adorację zakończymy śpiewem Litanii do Najświętszego Serca P. Jezusa, po którym zostanie odprawiona Msza św. dla młodzieży (o godz. 19:oo). Składka na tacę w pierwszy piątek jest przeznaczona na misyjne dzieło kościoła. Nie będzie w tym miesiącu wyjazdu do chorych. Zachęcamy do korzystania z posługi naszych szafarzy nadzwyczajnych Najświętszego Sakramentu.

8. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6:3o. Spotkanie grupy modlitewnej św. O. Pio rozpocznie się o godz. 16:15 modlitwą różańcową; następnie Msza św. z kazaniem.

9. W niedzielę 6 stycznia (za tydzień) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. z poświęceniem złota, kadzidła i kredy będą w tym dniu sprawowane o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 12:oo i 16:oo. Po Mszy św. o godz. 7:oo zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich, po Mszy św. o godz. 12:oo zmiana tajemnic różańcowych róż męskich. Jest to także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, które wspiera działania naszych misjonarzy (kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich). Ofiary zebrane na składkę w tym dniu przeznaczone zostaną na ten cel.

10. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. (o godz. 17:oo) do sali Domu Parafialnego na spotkanie opłatkowe zapraszamy zelatorów i ich zastępców oraz członków wszystkich grup parafialnych.

11. W zakrystii (według zeszytu) można dokonywać wpłat (25zł.) na utrzymanie czystości w kościele. W styczniu prosimy o to mieszkańców ulic: Floriańska i Górna.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

31.12.2018 (poniedziałek)
tzw. Granice: ul. Wiśnicka od góry od rodziny Tabor do rodziny Budzyn (rozpoczęcie o godz. 08:oo)

02.01.2019 (środa)
1. tzw. Nowa Wieś: ul. Wiśniowa i kilka domów przy ul. Sądeckiej od góry od rodziny Wąs do rodziny Kaim (rozpoczęcie o godz. 14:oo)
2. ul. M. Konopnickiej od rodziny Szuba do rodziny Milewskich i ul. Warszawska do rodziny Bandurowski (rozpoczęcie o godz. 14.oo)

03.01.2019 (czwartek)
1. ul. Warszawska od rodziny Warchał do rodziny Synowiec (rozpoczęcie o godz. 14:oo) a następnie ul. M. Konopnickiej numery nieparzyste – od rodziny Kutyba do spotkania z drugim księdzem
2. ul. M. Konopnickiej, numery nieparzyste od rodziny Hudyma w kierunku rodziny Kutyba (rozpoczęcie o godz. 14:oo)

05.01.2019 (sobota)
1. ul. Klonowa, numery nieparzyste od rodziny Mleczko do rodziny Pawełek (rozpoczęcie o godz. 08:oo)
2. ul. Sądecka od rodziny Łopatowski do rodziny Radzięta (rozpoczęcie o godz. 08:oo)
3. ul. Klonowa, numery parzyste od rodziny Michalski do rodziny Stolarczyk (rozpoczęcie o godz. 08:oo)

Przypominamy, że kancelaria parafialna w okresie trwania wizyty duszpasterskiej będzie czynna jedynie w godzinach porannych (7:oo – 7:45) lub po uprzednim umówieniu się.