1. Msze św. dzisiaj będą sprawowane o godz. 7:oo, 9:oo, 11:oo oraz o godz. 16:oo Msza św. połączona z nieszporami.
  Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
 2. Od południa 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Konieczne jest także spełnienie pozostałych warunków zyskania odpustu.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  – w poniedziałek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła
  – w czwartek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya kapłana
  – w sobotę: święto Przemienienia Pańskiego
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia. Możliwość spowiedzi w środę (dla dzieci), czwartek (dla młodzieży) oraz piątek (dla dorosłych) – od godz. 17:oo. W sierpniu będzie także dodatkowa spowiedź przed odpustem parafialnym (w sobotę 13.08); będą wtedy spowiadać także kapłani spoza Parafii.
 5. W środę zapraszamy na Mszę św. i nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:oo.
 6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o powołania o godz. 18:oo.
 7. W piątek Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 6:3o i 18:oo. Składka w tym dniu jest przeznaczona na dzieło misyjne Kościoła. W piątek od godz. 8:oo będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (jeden kapłan); można zgłaszać chorych w zakrystii.
 8. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie po Mszy św. o godz. 6:3o. O godz. 17:15 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez grupę modlitewną św. O. Pio, następnie Msza św. z kazaniem. W sobotę rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP; będzie sprawowana codziennie rano.
 9. W piątek po nabożeństwie wieczornym odbędzie się próba chóru.
 10. W poniedziałek za dwa tygodnie przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – nasz odpust parafialny. Przypominamy i serdecznie prosimy mieszkańców ul. ks. Mazurkiewicza numery nieparzyste i ul. Strażackiej by zadbali o przygotowanie i wystrój świątyni oraz otoczenia na tę uroczystość. Przygotujmy także wszystkie feretrony i chorągwie na procesję w dzień odpustu. Zwracamy się też z prośbą o udział w procesji dzieci w strojach pierwszokomunijnych, a także małych dzieci sypiących kwiaty.