Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję JESTEŚMY Z WAMI – Paczka dla Ukrainy. Jest to akcja pomocowa skierowana do rodzin, które pozostają na Ukrainie i wymagają wsparcia produktami niezbędnymi do życia, a trudnymi do zakupienia na miejscu. Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej Diecezji.
Paczka powinna zawierać zawsze produkty z trzech kategorii:
— żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe, herbata, kawa, cukier, mąka, słodycze)
— produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
— artykuły chemiczne, kosmetyczne i higieniczne (np. środki czystości, mydło, pasta do zębów, szampon, papier toaletowy, plastry opatrunkowe, świece itp.)
W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się tylko wskazane wyżej produkty. Nie należy wkładać ubrań. Należy także zwrócić uwagę na ilość i ciężar poszczególnych opakowań. Jest to związane z tym, że wszystkie produkty muszą zmieścić się w jednym kartonie, którego ciężar nie powinien przekroczyć 15 kg. Nasza parafia została poproszona o przygotowanie 5 takich paczek. Myślę, że można to zrobić indywidualnie czy wspólnie z sąsiadami – kilka rodzin razem. Gotowe paczki trzeba dostarczyć do Parafii do 26 lutego. Są przygotowane specjalne kartony (można je zabrać z zakrystii). W przyszłą niedzielę będzie także zbiórka do puszek na rzecz pomocy Ukrainie.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na jej cele. Ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych.