Do dnia dzisiejszego dzięki parafiom, które odpowiedziały na nasz apel, zebraliśmy ponad 20 ton nakrętek plastikowych, w wyniku czego wybudowane zostały dwie studnie w Czadzie, a kolejna – w Republice Środkowoafrykańskiej – jest w budowie. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym przedsięwzięciu zaznaczyli swoją obecność.

Myśląc o budowie kolejnych studni w Afryce, prosimy o dalsze przekazywanie wspomnianych nakrętek plastikowych. Mamy świadomość, że w  wielu miejscach jeszcze się one marnują.

ks. Stanisław Wojdak, koordynator akcji.

Zapraszamy na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Zabawie w sanktuarium bł. Karoliny w  dniu 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny.

Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10:oo pod przewodnictwem ks.  abpa  Henryka Nowackiego. Modlitwą różańcową będziemy wspierać misje, misjonarzy (obecni będą ich reprezentanci), a także prosić o beatyfikację naszego męczennika ks. Jana Czuby.

Podczas spotkania zapewniamy tradycyjną drożdżówkę z herbatą. W  związku z tym prosimy, aby uczestnicy (zarówno indywidualni, jak i grupy) zgłosili swoją obecność za pomocą kwestionariusza diecezjalnego umieszczonego pod linkiem:

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 października.

Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 14:oo.